Nexperia 74HCT74D-Q100,118
74HCT Series 5.5 V 4 mA Dual Positive Edge Triggered D-Type Flip-Flop - SOIC-14
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet19ページ12年前
Datasheet20ページ13年前
NXP Semiconductors
在庫履歴
3か月間の傾向:
+36.39%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginMainland China, Thailand
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2012-08-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusRELEASED FOR SUPPLY (Last Updated: 2 years ago)
関連部品
Nexperia74HCT11D,653
74HCT Series 5 V 4 mA Surface Mount Triple 3-Input AND Gate - SOIC-14
AND Gate, Quad, 2 Input, 14 Pins, SOIC, 74HCT08
AND 74HCT11 74HCT Tape & Reel (TR) logic gate circuit 24ns @ 4.5V 50pF 8.65mm 4mA 4mA 2V
Texas InstrumentsSN74ALS09NSR
IC GATE AND OP COL 4CH 2IN 14SOP / AND Gate IC 4 Channel Open Collector 14-SO
NXP SemiconductorsN74F11D,623
AND Gate, F/FAST Series, 3-Func, 3-Input, TTL, PDSO14
NXP SemiconductorsN74F51D,623
Nickel Palladium Gold F/fast Asymmetrical Inputs 74F Multiple Gates 8.65MM 6.5NS 5V 1MA 20MA
説明
Flip Flop, Aec-Q100, D, -40 To 125Deg C Rohs Compliant: Yes |Nexperia 74HCT74D-Q100,118
Dual D-type flip-flop with set and reset; positive edge-trigger
Tape & Reel (TR) 74HCT74 e4 74HCT flip flop 8.65mm 44ns @ 4.5V 50pF 59MHz 60ns
Flip Flop, 74HCT74, D, 15 ns, 59 MHz, 4 mA, 14 Pins, SOIC
40¦ÌA 44ns@ 4.5V,50pF , 2 4.5V 5.5V 4mA Set(Preset) and Reset HCT 3.5pF 4mA 59MHz SO-14 , 1.45mm