Murata ZRB157R61A225ME11D
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, X5R, 15% TC, 2.2uF, Surface Mount, 1005M/0402
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Ciiva
Datasheet2ページ6年前
Datasheet1ページ6年前
Datasheet3ページ6年前
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
EE Concierge
シンボルフットプリント
SnapEDA
ダウンロード
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2017-02-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
説明
CAP CER MLCC / Ceramic Capacitor
ZRA 0402 X5R 2.2UF 10V 20%
CAP, 2.2UF, 10V, MLCC, 0402; Capacitance: 2.2µF; Voltage Rating: 10V; Ceramic Capacitor Case: 0402 [1005 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 20%; Dielectric Characteristic: X5R; Product Range: ZRB Series; Operating Temperature M