Murata XRCGB27M120F2P00R0
Crystal, Quartz, 27.12 MHz, SMD, 2mm x 1.6mm x 0.65mm, 20 ppm, 6 pF, 20 ppm, XRCGB_F_P
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet2ページ4年前
Newark
Ciiva
Future Electronics
Arrow.cn
在庫履歴
3か月間の傾向:
-19.76%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
EE Concierge
SnapEDA
3Dダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.60.00.60
Introduction Date2014-06-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
関連部品
Crystal 27.12MHz 4-Pin CSMD T/R
25MHz 18pF ±20ppm HC-49S-2P Crystals ROHS
Crystal 25MHz ±20ppm (Tol) ±20ppm (Stability) 18pF FUND 40Ohm 2-Pin HC-49/US SMD T/R
Parallel - Fundamental Quartz Crystal, 27.12MHz Nom
Crystal 24.576MHz ±15ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 8pF FUND 150Ohm 4-Pin SMD T/R
Crystal 25MHz ±20ppm (Tol) ±30ppm (Stability) 18pF FUND 40Ohm 2-Pin HC-49/US SMD T/R
説明
XRCGB Series 27.12 MHz 6 pF ±20 ppm 150 Ohm ESR SMT Crystal Unit
CRYSTAL 27.1200MHZ 6PF SMD / 27.12 MHz ±20ppm Crystal 6pF 150 Ohms 4-SMD, No Lead
Crystal 27.12MHz ±20ppm (Tol) ±20ppm (Stability) 6pF FUND 150Ohm 4-Pin SMD T/R