Murata UEI30-050-Q48P-C
Module DC-DC 48VIN 1-OUT 5V 6A 30W Automotive 6-Pin Case C-80 Tray
データシート & ドキュメント
Ciiva
Newark
Farnell
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2013-09-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-03-31
LTD Date2022-09-30
関連部品
Module DC-DC 48VIN 1-OUT 5V 5A 30W 6-Pin Case C-32
Murata Power SolutionsUHE-12/2500-Q48-C
Module DC-DC 48VIN 1-OUT 12V 2.5A 30W 6-Pin Case C-32
Murata Power SolutionsUHE-3.3/7500-Q48-C
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 24.75W, Hybrid
Recom PowerRP20-4815SFW
20W DC/DC-Converter 'POWERLINE' 2 x1 1.6kV reg 4; V. In: 18-75; V. Out: 15; mA. Out: 1330
6W DC/DC-Converter 'ECONOLINE' DIP24 10kV reg 2:1; V. In: 18-36; V. Out: 05; mA. Out: 1000
3.5W DC/DC-Converter 'ECONOLINE' DIP24 10kV reg 2; V. In: 18-36; V. Out: 05; mA. Out: 700
説明
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 30W, Hybrid
1 5V 75V 18V DIP-6 48.8mm*23.4mm*8.9mm
Isolated DC/DC Converters 30W Q48-5V UEI30 DC/DC
PSU, 30 WATT, 5V, SINGLE OUTPUT
DC-DC CONVERTER, ISO POL, 1 O/P, 30W, 6A, 5V; Power Supply Approvals:ITE; Input Ratio:4:1; Output Power Max:30W; No. of Outputs:1 Output; Output Voltage - Output 1:5V; Output Current - Output 1:6A; Output Voltage - Output 2:- RoHS Compliant: Yes
PSU, 30 WATT, 5V, SINGLE OUTPUT; DC / DC Converter O/P Type:Fixed; No. of Outputs:1; Input Voltage:18V to 75V; Power Rating:30W; Output Voltage:5V; Output Current:6A; Approval Bodies:CSA / cUL / EN / FCC / IEC / UL; Supply Voltage:48V; DC / DC Converter Case Style:Module; DC/DC Converter Mounting:Through Hole; Isolation Voltage:2.25kV; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Efficiency:89%; External Depth:8.9mm; External Length / Height:23.4mm; External Width:48.8mm; Input Voltage Max:75V; Input Voltage Min:18V; Mounting Type:PCB