Murata MBH6045C-101MB=P3
Inductor Power Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz Ferrite 0.83A 0.408Ohm DCR 2424 Automotive T/R
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet3ページ8年前
サプライチェーン
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2017-12-19
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2020-09-30
LTD Date2021-03-31
関連部品
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz 10Q-Factor Ferrite 1A 0.4Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz Ferrite 0.9A 0.611Ohm DCR 2424 T/R
TAIYO YUDENNR8040T101M
Inductor Power Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz Ferrite 1A 0.377Ohm DCR 3131 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz 1A 0.29Ohm DCR 3131 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz Ferrite 1.2A 330mOhm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz Ferrite 0.9A 0.38Ohm DCR 4040 T/R
説明
General Purpose Inductor, 100uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD
Power Inductor (SMD), 100 uH, ± 20%, 980 mA, Shielded, 530 mA, 6.2mm x 6.2mm x 4.8mm
FIXED IND 100UH 830MA 408 MOHM