Murata LQW2BHNR10G03L
Inductor RF Chip Wirewound 100nH 2% 100MHz 35Q-Factor Air 270mA 550mOhm DCR 0805 Embossed T/R
データシート & ドキュメント
Geoflip
Datasheet10ページ5年前
Ciiva
_legacy Avnet
Introduction Date2002-09-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
LTB Date2025-03-31
LTD Date2025-09-30
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
関連部品
Inductor RF Chip Wirewound 100nH 2% 100MHz 34Q-Factor 220mA 680mOhm DCR 0603 Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.11uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
General Purpose Inductor, 0.1uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2015/0805
Inductor RF Wirewound 0.1uH 2% 150MHz 50Q-Factor Ceramic 0.4A 0.46Ohm DCR 0805 T/R
Fixed Ind 100Nh 260Ma 660 Mohm/Tape & Reel (Tr) Rohs Compliant: Yes |Abracon AISC-0603-R10G-T
General Purpose Inductor, 0.1uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
説明
Fixed Inductors 0805 0.10uH +/-2% Chip Inductor
INDUCTOR, 100NH, 900MHZ, 0.27A, 0805;
FIXED IND 100NH 350MA 0.38OHM SM
LQW2 Nonstandard 0.079Lx0.059W 2.00mmx1.50mm 100nH