Murata LQW2BASR27G00L
General Purpose Inductor, 0.27uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2015/0805
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Ciiva
Datasheet3ページ5年前
Datasheet3ページ5年前
Datasheet3ページ6年前
Datasheet2ページ6年前
Geoflip
Arrow.cn
在庫履歴
3か月間の傾向:
-23.67%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
EE Concierge
シンボルフットプリント
SnapEDA
ダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2012-04-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
関連部品
Inductor RF Wirewound 0.27uH 2% 100MHz 38Q-Factor Ceramic 0.35A 1Ohm DCR 0805 T/R
General Purpose Inductor, 0.27uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
Inductor RF Chip Wirewound 270nH 2% 100MHz 30Q-Factor 110mA 3.4Ohm DCR 0603 Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.25uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
Ind Chip Unshielded Wirewound 270nH 2% 100MHz 26Q-Factor Ceramic 120mA 0603 T/R
General Purpose Inductor, 0.27uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2520/1008
説明
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.27uH 2% 100MHz 48Q-Factor Non Magnetic 0.35A 1Ohm DCR 0805 T/R
270nH Unshielded Wirewound Inductor 350mA 1Ohm Max 0805 (2015 Metric)
100MHz 730MHz 700mA 350mA 48@250MHz 270nH 1¦¸ ¡À2% 0805 2.09mm*1.53mm*1.52mm