Murata LQM21NNR47K10D
General Purpose Inductor, 0.47uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, , 2012/0805
データシート & ドキュメント
element14 APAC
Datasheet2ページ14年前
Datasheet2ページ17年前
Newark
Farnell
3か月間の傾向:
+0.00%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
3Dダウンロード
TraceParts
Introduction Date2002-01-01
関連部品
Inductor RF Shielded Multi-Layer 0.47uH 10% 25MHz 25Q-Factor Ferrite 0.2A 0.65Ohm DCR 0805 T/R
TAIYO YUDENLK2125R47K-T
Inductor RF Shielded Multi-Layer 0.47uH 10% 25MHz 25Q-Factor Ferrite 0.2A 0.5Ohm DCR 0805 T/R
Ind RF Chip Shielded Multi-Layer 470nH 10% 25MHz 25Q-Factor Ferrite 200mA 0805
General Purpose Inductor, 0.47uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0805
General Purpose Inductor, 0.47uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0603
説明
Inductor General Purpose Chip Shielded Multi-Layer 470nH 10% 25MHz 25Q-Factor Ferrite 200mA 570mOhm DCR 0805 Paper T/R
Fixed Inductors 0805 470nH ±10% 200mA 2.00 x 1.25mm 570mΩ 150MHz 25@25MHz
LQM Series 0805 0.47 uH ±10% Tol. 200 mA SMT High Frequency Multilayer Inductor
Coil Inductor, 470Nh, 200Ma, 10%, 150Mhz; Inductance:470Nh; Dc Resistance Max:0.57Ohm; Self Resonant Frequency:150Mhz; Dc Current Rating:200Ma; Inductor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Product Range:Lqm21N Series Rohs Compliant: Yes |Murata LQM21NNR47K10D