Murata LQH43CN680K03L
Inductor Power Chip Unshielded Wirewound 68uH 10% 1MHz Ferrite 0.22A 1.7Ohm DCR 1812 T/R
データシート & ドキュメント
element14 APAC
Datasheet2ページ18年前
_legacy Avnet
Ciiva
Arrow.cn
Geoflip
在庫履歴
3か月間の傾向:
-78.26%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
EE Concierge
SnapEDA
ダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-09-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
関連部品
TAIYO YUDENBRC2518T680K
Inductor Power Chip Wirewound 68uH 10% 1MHz Ferrite 0.23A 3.12Ohm DCR 1007 T/R
General Purpose Inductor, 68uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 4532/1812
Inductor Power Molded/Unshielded Wirewound 68uH 10% 100KHz 0.22A 1.92Ohm DCR 1812 T/R
TAIYO YUDENCBC2518T680K
Inductor Power Chip Wirewound 68uH 10% 2.52MHz Ferrite 0.2A 3.64Ohm DCR 1007 T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 68uH 10% 2.52MHz 10Q-Factor Ferrite 220mA 2.6Ohm DCR 1812 T/R
説明
LQH43C Series 1812 68 uH 10 % 220 mA SMT Molded Wirewound Inductor
Wirewound Inductor 68Uh 220Ma 10% 8.4Mhz; Inductance:68Μh; Dc Resistance Max:1.7Ohm; Self Resonant Frequency:8.4Mhz; Dc Current Rating:220Ma; Inductor Case/Package:1812 [4532 Metric]; Product Range:Lqh43Cn_03 Series Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. LQH43CN680K03L