Murata LQH43CN471K03L
Inductor Power Chip Unshielded Wirewound 470uH 10% 1KHz Ferrite 0.09A 8.5Ohm DCR 1812 T/R
データシート & ドキュメント
Ciiva
Datasheet3ページ5年前
Datasheet3ページ6年前
Datasheet2ページ6年前
Arrow.cn
Geoflip
TME
3か月間の傾向:
+67.64%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
EE Concierge
SnapEDA
ダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-09-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
関連部品
Ind Power Wirewound 470uH 10% 1KHz 42Q-Factor Ferrite 105mA T/R
General Purpose Inductor, 470uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 4532/1812
Inductor Power Molded/Unshielded Wirewound 470uH 10% 1KHz 0.09A 12.5Ohm DCR 1812 T/R
Ind Power Wirewound 470uH 10% 1KHz 50Q-Factor Ferrite 130mA T/R
Inductor Power Chip Unshielded Wirewound 470uH 10% 1KHz Ferrite 0.06A 24.7Ohm DCR 1210 T/R
Inductor Power Wirewound 470uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 0.16A 1.5Ohm DCR RDL Bag
説明
FIXED IND 470UH 90MA 8.5 OHM SMD
LQH43 1812 (4532Metric) 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm 470muH
1KHz 3MHz 90mA 470¦ÌH 8.5¦¸ ¡À10% 1812 4.5mm*3.2mm*2.8mm
INDUCTOR, 470UH, SHIELDED, 0.09A; Inductance: 470µH; Product Range: -; DC Current Rating: 90mA; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 8.5ohm; Inductance Tolerance: ± 10%; Self Resonant Frequency Min: 3MHz; SVHC: N