Murata LQH31MN1R2K03L
General Purpose Inductor, 1.2uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, , 3216/1206
データシート & ドキュメント
element14 APAC
Datasheet3ページ18年前
_legacy Avnet
iiiC
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
関連部品
Inductor General Purpose Chip Wirewound 1.2uH 10% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 215mA 750mOhm DCR 1210 T/R
Ind Chip Wirewound 1.2uH 10% 7.9MHz 25Q-Factor Ferrite 280mA 1008 T/R
Ind General Purpose Chip Wirewound 1.2uH 10% 7.96MHz 25Q-Factor Ferrite 180mA 1008 T/R
TAIYO YUDENLK10051R2K-T
Inductor RF Shielded Multi-Layer 1.2uH 10% 10MHz 20Q-Factor Ferrite 0.02A 0.79Ohm DCR 0402 T/R
TAIYO YUDENLK21251R2K-T
Inductor RF Shielded Multi-Layer 1.2uH 10% 10MHz 45Q-Factor Ferrite 0.08A 0.35Ohm DCR 0805 T/R
General Purpose Inductor, 1.2uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0402
説明
Inductor General Purpose Chip Unshielded Wirewound 1.2uH 10% 1MHz 35Q-Factor Ferrite 0.165A 1.17Ohm DCR 1206 T/R / Chip Inductor (Chip Coil) for General Use Wire Wound Type LQH31M Series
INDUCTOR, 1.2µH, 10%, 1206 CASE; Inductance: 1.2µH; Product Range: -; DC Current Rating: 165mA; High Frequency Inductor Case: 1206 [3216 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 0.9ohm; Inductance Toleranc
INDUCTOR, 1206 CASE, 1.2µH, 10%; Inductance:1.2µH; Inductance Tolerance:± 10%; DC Resistance Max:0.9ohm; DC Current Rating:165mA; Self Resonant Frequency:90MHz; Core Material:Ferrite; Inductor Case Style:1206; No. of Pins:2; DC Current Max:165mA; Inductor Type:Wirewound; Package / Case:1206; Q @ Vr F:35; Q Factor @ Frequency:35 @ 10MHz; Resistance:0.9ohm; Resonant Frequency:90MHz; Series:LGH31