Murata LQH31CN100K03L
Inductor Power Chip Unshielded Wirewound 10uH 10% 1MHz Ferrite 0.23A 1.69Ohm DCR 1206 T/R
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
_legacy Avnet
Datasheet2ページ15年前
Future Electronics
Newark
Geoflip
Ciiva
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
EE Concierge
SnapEDA
3Dダウンロード
TraceParts
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
関連部品
Inductor Power Chip Unshielded Wirewound 10uH 10% 1MHz Ferrite 0.225A 1.56Ohm DCR 0806 T/R
Ind General Purpose Chip Wirewound 10uH 10% 2.52MHz 50Q-Factor Ferrite 250mA 1812 T/R
AISM Series 1812 10 uH 250 mA ±10% 1.6 Ohm DCR SMT Wirewound Inductor
General Purpose Inductor, 10uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 3225/1210
Bourns70F105AI
Ind RF Choke Wirewound 10uH 10% 7.9MHz 36Q-Factor Iron 277mA AXL
TAIYO YUDENLBC2016T100K
Inductor General Purpose Chip Wirewound 10uH 10% 2.52MHz Ferrite 0.245A 1.066Ohm DCR 0806 T/R
説明
General Purpose Inductor, 10uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 3216/1206
Power Inductor (SMD), 10 uH, ± 10%, 230 mA, Unshielded, 230 mA, 3.2mm x 1.6mm x 1.8mm
INDUCTOR, 10UH, 0.23A, 10%, 20MHZ; Inductance: 10µH; Product Range: LQH31CN_03 Series; DC Current Rating: 230mA; High Frequency Inductor Case: 1206 [3216 Metric]; Inductor Construction: W; Available until stocks are exhausted
Choke Coil, 10 Uh, 230Ma 1.3 Ohm 10% 20Mhz; Rango De Producto:Serie Lqh31Cn_03; Inductancia:10Μh; Inductancia, Tolerancia:± 10%; Caracasa Del Inductor Alta Frecuencia:1206 [Métrica 3216]; Frecuencia De Autoresonancia Mín.:20Mhz |Murata LQH31CN100K03L