Murata GRM185C81A105KE36D
Cap Ceramic 1uF 10V X6S 10% Pad SMD 0603 105C T/R
NRND
価格と在庫
データシート & ドキュメント
element14 APAC
Datasheet5ページ15年前
Ciiva
Arrow Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-15.93%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
シンボルフットプリント
ダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2007-02-23
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 5 years ago)
関連部品
Cap Ceramic 1uF 6.3V X6S 10% Pad SMD 0603 105C T/R
16V 1uF X6S 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Multilayer Ceramic Capacitor, Grm Series, 1 - F, - 10%, X6S, 25 V, 0603 [1608 Metric] Rohs Compliant: Yes
50V 1uF X6S 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
25V 1uF X6S 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Cap Ceramic 1uF 4V X6S 20% Pad SMD 0603 105C T/R
説明
Ceramic Capacitor, YES, Ceramic, 10V, 10% +Tol, 10% -Tol, X6S, 22% TC, 1uF, Surface Mount, 1608M/0603
CAP, 1µF, 10V, 10%, X6T, 0603; Capacitance: 1µF; Voltage Rating: 10V; Ceramic Capacitor Case: 0603 [1608 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 10%; Dielectric Characteristic: X6T; Product Range: -; Operating Temperature Min: -55°C;
CAPACITOR, 0603, X6S, 10V, 1UF; Dielectric Characteristic:X6S; Capacitance:1µF; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage Rating:10V; Capacitor Case Style:0603; Capacitor Mounting:SMD; Lead Spacing:0.5mm; Operating Temperature Range:-55°C to +105°C; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); No. of Pins:2