Murata GRM0335C1H2R1CA01D
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0201 2.1pF 50volts C0G +/-0.25pF
データシート & ドキュメント
Geoflip
Datasheet4ページ5年前
3か月間の傾向:
+0.00%
Introduction Date2013-01-29
関連部品
Cap Ceramic 2pF 50V C0G 0.25pF Pad SMD 0201 125°C T/R
Cap Ceramic 2.2pF 50V C0G 0.25pF Pad SMD 0201 125C T/R
説明
0201 (0603Metric) CERAMIC CAPACITOR GRM 50V 2.1pF ±0.25pF C0G NP0
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 11.9048% +Tol, 11.9048% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0000021uF, Surface Mount, 0603M/0201
CAP, 2.1PF, 50V, MLCC, 0201; Capacitance: 2.1pF; Voltage Rating: 50V; Ceramic Capacitor Case: 0201 [0603 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 0.25pF; Dielectric Characteristic: C0G / NP0; Product Range: GRM Series; Operating Temp