Murata CSTCR4M91G53-R0
Ceramic Resonator 4.915MHz 0.5% (Tol) 0.2% (Stability) 15pF 3-Pin CSMD T/R
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet2ページ4年前
Upverter
element14 APAC
Future Electronics
Ciiva
在庫履歴
3か月間の傾向:
+16.63%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
EE Concierge
SnapEDA
3Dダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.60.00.80
Introduction Date2015-02-03
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2025-06-30
LTD Date2025-06-30
関連部品
Ceramic Resonator 6MHz ±0.5% (Tol) ±0.2% (Stability) 15pF 50Ohm 3-Pin CSMD T/R
Ceramic Resonator 3.686MHz ±0.5% (Tol) ±0.3% (Stability) 15pF 50Ohm 3-Pin CSMD T/R
Ceramic Resonator 2MHz ±0.5% (Tol) ±0.3% (Stability) 15pF 80Ohm 3-Pin SMD T/R
説明
Resonator, Ceramic, 0.2 %, Surface Mount, 3 Pins, 60 Ohms, 0.5 %, CSTCR
PIEZOELECTRIC CERAMIC RESONATOR Ceramic Resonator, 4.915MHz Nom
Ceramic Resonator 4.91MHz 15pF 3-Pin SMD Embossed T/R
Avnet Japan
CSTCR Series 4.91 MHz 15 pF 2.5 x 2 mm Built-in Capacitor SMT Resonator
Resonator, Piezoelectric, 4.915Mhz, Smd; Frequency:4.91Mhz; Oscillator Mounting:Smd; No. Of Pins:3 Pin; Resonant Impedance:60Ohm; Frequency Tolerance:± 0.5%; Product Range:-; Operating Temperature Min:-20°C; External Depth:2Mm Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. CSTCR4M91G53-R0