Murata Power Solutions NTE0303MC
Module DC-DC 3.3VIN 1-OUT 3.3V 0.303A 1W 8-Pin SMD Tube / CONV DC/DC 1W 3.3VIN 3.3V 1KV
IHS
Datasheet2ページ3年前
element14 APAC
Newark
Ciiva
TME
在庫履歴
3か月間の傾向:
Restocked
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2007-06-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Murata Power SolutionsMTE1S0305MC
DC DC CONVERTER 5V 1W / Isolated Module DC DC Converter 1 Output 5V 200mA 2.97V - 3.63V Input
Murata Power SolutionsMTE1S0309MC
Module DC-DC 1-OUT 9V 0.111A 1W 8-Pin SMD
Module DC-DC 1-OUT 15V 0.067A 1W 8-Pin SMD
Advanced EnergyPTH03050WAZT
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 15W, Hybrid
説明
Isolated Surface Mount DC/DC Converter, Industrial & ITE, 1 W, 1 Output, Fixed, 3.3 V, 303 mA, Unregulated, Surface Mount DIP
Converter, Dc/dc, Smd, 1W, 3.3V; No. Of Outputs:1 Output; Output Power Max:1W; Output Voltage - Output 1:3.3V; Output Current - Output 1:303Ma; Output Voltage - Output 2:-; Output Current - Output 2:-; Output Voltage - Output 3:-; Rohs Compliant: Yes
CONVERTER, DC/DC, SMD, 1W, 3.3V; DC / DC Converter Output Type:Fixed; No. of Outputs:1; Input Voltage:2.97V to 3.63V; Power Rating:1W; Output Voltage:3.3V; Output Current:303mA; Supply Voltage:3.3V; DC/DC Converter Mounting:Surface Mount; Isolation Voltage:1kV; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011); Efficiency:73%; External Depth:12.7mm; External Length / Height:6.6mm; External Width:7.7mm; Input Voltage:3.3V; Mounting Type:SMD; Operating Temperature Max:85°C; Operating Temperature Min:-40°C; Power Density:1.8W/cm³