Murata Power Solutions NPH15S2415IC
Module DC-DC 24VIN 1-OUT 15.1V 1A 15W 4-Pin Tube
IHS
Datasheet2ページ3年前
element14 APAC
Newark
Ciiva
Elcodis
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
関連部品
Murata Power SolutionsNPH15S2403IC
Module DC-DC 24VIN 1-OUT 3.4V 4.4A 15W 4-Pin Tube
Murata Power SolutionsUWR-5/2000-D24E-C
Module DC-DC 24VIN 1-OUT 5V 2A 10W 4-Pin Case C-2
Murata Power SolutionsNPH15S4805IC
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 15W, Hybrid
15W DC/DC-Converter 'ECONOLINE' 2 x1 2kV reg 4:1; V. In: 18-75; V. Out: 12; mA. Out: 1250
説明
Isolated Board Mount DC/DC Converter, DIP, Fixed, Through Hole, 15 W, 15.1 V, 1 A RoHS Compliant: Yes
Isolated DC/DC Converters - Through Hole 15W 24V-15V DIP DC/DC
NPH15S Series 15.1 V 1 W 1 A Single Output DC-DC Converter
CONVERTER, DC/DC, 15W, 15.1V; DC / DC Converter O/P Type:Fixed; No. of Outputs:1; Input Voltage:18V to 36V; Power Rating:15W; Output Voltage:15.1V; Output Current:1A; Approval Bodies:UL; Supply Voltage:24V; DC / DC Converter Case Style:DIP; DC/DC Converter Mounting:Through Hole; Isolation Voltage:1.5kV; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Efficiency:89%; External Depth:50.25mm; External Length / Height:10.25mm; External Width:25.25mm; Input Voltage:24VDC; Input Voltage Max:36VDC; Input Voltage Min:18VDC; Line Regulation:0.1%; Load Regulation:0.5%; Mounting Type:Through Hole Technology; Operating Temperature Max:110°C; Operating Temperature Min:-40°C; Power Density:20W/m³; Weight:36g