Murata Power Solutions NPH10S4805EIC
Module DC-DC 48VIN 1-OUT 5.1V 1.96A 10W 6-Pin DIP Tube
IHS
Datasheet11ページ3年前
Newark
Factory Futures
Ciiva
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2008-03-07
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-03-31
LTD Date2022-08-31
関連部品
Murata Power SolutionsNPH10S2405EIC
DC DC CONVERTER 5.1V 10W / Isolated Module DC DC Converter 1 Output 5.1V 1.96A 18V - 36V Input
Dc/Dc 15W 1.5Kv 2:1 Single O/P Rohs Compliant: Yes |Murata Power Solutions NPH15S4815EIC
DC DC CONVERTER 12V 25W / Isolated Module DC DC Converter 1 Output 12V 2A 36V - 75V Input
Module DC-DC 48VIN 1-OUT 5V 5A 30W 6-Pin Case C-32
6W DC/DC-Converter 'ECONOLINE' DIP24 10kV reg 2:1; V. In: 36-75; V. Out: 05; mA. Out: 1000
Recom PowerRW2-4812S/H2
2W DC/DC-Converter 'ECONOLINE' DIP16 2kV reg 2:1; V. In: 36-72; V. Out: 12; mA. Out: 250
説明
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 10W, Hybrid
Isolated DC/DC Converters - Through Hole 10W 48V IN 4.1V OUT Single Output
Isolated Through Hole DC/DC Converter, Industrial & ITE, 2:1, 10 W, 1 Output, Fixed, 5.1 V, 1.96 A, Regulated, DIP
CONV DC/DC 10W 48VIN 5.1VOUT DIP
DC/DC Converter; Output Type:Fixed; No. of Outputs:1; Input Voltage:36V to 75V; Power Rating:10W; Output Voltage:5.1V; Output Current:1.96A; Supply Voltage:48V; DC / DC Converter Case Style:DIP; DC/DC Converter Mounting:Through Hole ;RoHS Compliant: Yes