Murata Power Solutions NMV1505SAC
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 1W, Hybrid
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet11ページ3年前
Newark
Ciiva
Farnell
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2007-04-17
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-03-31
LTD Date2022-08-31
関連部品
Murata Power SolutionsMEV1S1505SC
Module DC-DC 15VIN 1-OUT 5V 0.2A 1W 4-Pin SIP Tube
Murata Power SolutionsNKE1205SC
NKE Series 1 W Single Output 5 V Isolated Subminiature DC/DC Converter
Murata Power SolutionsMEV1S1205SC
MEV1 Series 1 W 5 Vout 200 mA Isolated Single DC/DC Converter-SIP-7 (4 Leads)
Recom PowerRY-1205S
1W DC/DC-Converter 'ECONOLINE' SIP7 1kV reg; V. In: 12; V. Out: 05; mA. Out: 200
Recom PowerRY-1505S
Module DC-DC 15VIN 1-OUT 5V 0.2A 1W 5-Pin SIP Tube
Recom PowerRY-1205S/P
説明
Module DC-DC 15VIN 2-OUT 5V 0.2A 1W 4-Pin SIP Tube
DC/DC Converter; Output Type:Fixed; No. of Outputs:1; Output Voltage:5V; Output Current:200mA; Power Rating:1W; Supply Voltage:15V; DC/DC Converter Mounting:PCB Through Hole; Power Supply Efficiency:67% ;RoHS Compliant: Yes
CONVERTER, DC/DC, SIL, 1W, 5V; DC / DC Converter O/P Type:Fixed; No. of Outputs:1; Input Voltage:13.5V to 16.5V; Power Rating:1W; Output Voltage:5V; Output Current:200mA; Supply Voltage:15V; DC / DC Converter Case Style:SIP; DC/DC Converter Mounting:Through Hole; Isolation Voltage:3kV; Efficiency:67%; External Depth:6mm; External Length / Height:10mm; External Width:19.5mm; Flammability Rating:UL94V-0; Input Voltage:15V; Load Regulation:8.3%; Mounting Type:Through Hole Technology; Operating Temperature Max:85°C; Operating Temperature Min:-40°C; Output Ripple Voltage pk-pk:15.5mV; Package / Case:SIP; Power Density:0.85W/cm³