Murata Power Solutions NMK2405SAC
NMK Series 2 W 24 V Input 5 V Output 3 kVDC Isolated DC/DC Converter
Newark
Future Electronics
3か月間の傾向:
Restocked
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Murata Power SolutionsMEV1S2405SC
MEV1 Series 1 W 5 Vout 200 mA Isolated Single DC/DC Converter-SIP-7 (4 Leads)
Murata Power SolutionsNMK2412SAC
Module DC-DC 24VIN 1-OUT 12V 0.167A 2W 4-Pin DIP Tube
Murata Power SolutionsNMK2415SAC
Module DC-DC 24VIN 1-OUT 15V 0.133A 2W 4-Pin DIP Tube
Recom PowerRY-2405S
1W DC/DC-Converter 'ECONOLINE' SIP7 1kV reg; V. In: 24; V. Out: 05; mA. Out: 200
Recom PowerRY-2405S/P
Module DC-DC 24VIN 1-OUT 5V 0.2A 1W 5-Pin SIP Tube
Recom PowerRY-2424S/P
1W Dc/Dc-Converter Econoline Sip7 1Kv Reg/Tube Rohs Compliant: Yes |Recom Power RY-2424S/P
説明
DC-DC Unregulated Power Supply Module, 1 Output, 2W, Hybrid
Module DC-DC 24VIN 1-OUT 5V 0.4A 2W 4-Pin SIP Module Tube
Isolated DC/DC Converters - Through Hole 2W 22.6V-26.8V SIP DC/DC
Isolated DC/DC Converters 24Vin 5Vout 400mA 2W SIP Converter
Isolated Through Hole DC/DC Converter, Industrial & ITE, 2 W, 1 Output, Fixed, 5 V, 400 mA, Unregulated, SIP
1 21.6V 26.4V 5.5% DIP 10.15mm
DC-DC CONVERTER, 1 O/P, 2W; No. of Outputs:1 Output; Output Power Max:2W; Output Voltage - Output 1:5V; Output Current - Output 1:400mA; Output Voltage - Output 2:-; Output Current - Output 2:-; Output Voltage - Output 3:-; Output RoHS Compliant: Yes
DC-DC CONV, ISO POL, 1 O/P, 2W, 400mA, 5; DC-DC CONV, ISO POL, 1 O/P, 2W, 400mA, 5V; DC / DC Converter Type:Isolated POL; DC / DC Converter Output Type:Fixed; Input Voltage VDC:21.6V to 26.4V; No. of Outputs:1; Output Voltage Nom.:5V; Output Current Max:400mA