Murata Power Solutions NMK1205SAC
NMK Series 2 W 12 V Input 5 V Single Output 3 kV Isolated DC/DC Converter
IHS
Datasheet10ページ3年前
Future Electronics
Newark
Ciiva
Farnell
在庫履歴
3か月間の傾向:
+38.20%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
SnapEDA
ダウンロード
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Murata Power SolutionsNMG1205SC
Module DC-DC 12VIN 1-OUT 5V 0.4A 2W 4-Pin SIP Tube
Murata Power SolutionsNML1205SC
Murata Power SolutionsMEJ2S1205SC
Module DC-DC 12VIN 1-OUT 5V 0.4A 2W 4-Pin SIP Module Tube
Recom PowerRY-1205S
1W DC/DC-Converter 'ECONOLINE' SIP7 1kV reg; V. In: 12; V. Out: 05; mA. Out: 200
Recom PowerRY-1205S/P
説明
DC/DC Converter; No. of Outputs:1; Output Voltage:5V; Power Rating:2W; DC/DC Converter Mounting:PCB Through Hole; DC/DC Converter Type:Isolated; External Depth:7.5mm; External Width:19.5mm; Input Voltage Max:13.2VDC ;RoHS Compliant: Yes
DC/DC CONVERTER, SIL 2W 5V; DC / DC Converter O/P Type:Fixed; No. of Outputs:1; Input Voltage:10.8V to 13.2V; Power Rating:2W; Output Voltage:5V; Output Current:400mA; Supply Voltage:12V; DC / DC Converter Case Style:SIP; DC/DC Converter Mounting:Through Hole; Isolation Voltage:3kV; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011); Efficiency:83%; Efficiency Min:79%; External Depth:7.5mm; External Length / Height:10mm; External Width:19.5mm; Flammability Rating:UL94V-0; Input Voltage:12V; Mounting Type:Through Hole Technology; Operating Temperature Max:85°C; Operating Temperature Min:-40°C; Package / Case:SIP; Power Density:1.33W/cm³