Murata Power Solutions NCS12D1205C
Module DC-DC 12VIN 1-OUT 5V/-5V 1.2A/-1.2A 12W 9-Pin DIP
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet2ページ3年前
element14 APAC
Newark
Ciiva
サプライチェーン
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Murata Power SolutionsNCS12D1212C
Module DC-DC 12VIN 1-OUT 12V/-12V 0.5A/-0.5A 12W 9-Pin DIP
Murata Power SolutionsNCS12D1215C
Module DC-DC 12VIN 1-OUT 15V/-15V 0.4A/-0.4A 12W 9-Pin DIP
Recom PowerRP08-2405DAW
8W DC/DC-Converter 'POWERLINE' DIP24 1.6kV reg 4:1; V. In: 9-36; V. Out: +/-05; mA. Out: +/-800
5W DC/DC-Converter 'ECONOLINE' DIP24 2kV reg 4:1; V. In: 9-36; V. Out: +/-05; mA. Out: +/-500
Recom PowerRP08-2412DAW
Module DC-DC 2-OUT 12V/-12V 0.333A/-0.333A 8W 9-Pin DIP
説明
DC-DC Regulated Power Supply Module, 2 Output, 12W, Hybrid
DC-DC CONV, ISO POL, 2O/P, 1.2A, 12W; DC / DC Converter Type:Isolated POL; DC /
Isolated Through Hole DC/DC Converter, Industrial & ITE, 4:1, 12 W, 2 Outputs, Fixed, 5 V, 1.2 A, -5 V, -1.2 A, Regulated, DIP
DC/DC CONVERTER, 12W, +/-5V, +/-1.2A; DC / DC Converter Type:Isolated POL; DC / DC Converter Output Type:Fixed; Input Voltage DC Min:9V; Input Voltage DC Max:36V; No. of Outputs:2; Output Voltage Nom.:5V, -5V; Output Current Max:1.2A; Output Power Max:12W; DC / DC Converter Mounting:Through Hole; Depth:20mm; Width:32mm; Height:10mm; SVHC:No SVHC (20-Jun-2013)