Murata Power Solutions MTU1D1209MC
Module DC-DC 12VIN 2-OUT 9V/-9V 0.056A/-0.056A 1W 5-Pin SMD Module Tube
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet10ページ3年前
element14 APAC
Sager Power Systems
Farnell
Ciiva
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2012-03-08
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Murata Power SolutionsMTU1D1215MC
Module DC-DC 12VIN 2-OUT 15V/-15V 0.033A/-0.033A 1W 5-Pin SMD Module Tube
Murata Power SolutionsMTU1D1212MC
Module DC-DC 12VIN 2-OUT 12V/-12V 0.042A/-0.042A 1W 5-Pin SMD Module Tube
Module DC-DC 12VIN 2-OUT 5V/-5V 0.1A/-0.1A 1W 5-Pin SMD Module Tube
Recom PowerRSD-2415
DC-DC Unregulated Power Supply Module, 2 Output, 1W, Hybrid
Recom PowerRSD-2412
説明
DC-DC Regulated Power Supply Module, 2 Output, 1W, Hybrid
Isolated DC/DC Converters - SMD SUGGESTED ALTERNATE MTU1D1209MC
DC/DC CONV, 2 OUTPUT, 12V TO 9V, 1W; DC / DC Converter Type:Isolated POL; DC / DC Converter Output Type:Fixed; Input Voltage DC Max:12V; No. of Outputs:2; Output Voltage Nom.:9V; Output Current Max:56mA, 56mA; Output Power Max:1W; DC / DC Converter Case Style:Surface Mount; Depth:8.2mm; Width:8.4mm; Height:8.2mm; Efficiency:87%; Input Voltage Max:12V; Input Voltage VDC:12V; Output Current - Max:56mA; Output Voltage Max:9V; SVHC:No SVHC (19-Dec-2012)