Murata Power Solutions MTE1S1209MC
Module DC-DC 12VIN 1-OUT 9V 0.111A 1W 5-Pin SMD Tube
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet2ページ3年前
Farnell
element14 APAC
Sager Power Systems
Ciiva
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2013-04-10
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-09-29
LTD Date2024-04-30
関連部品
Murata Power SolutionsMTE1S1509MC
Module DC-DC 1-OUT 9V 0.111A 1W 8-Pin SMD
Murata Power SolutionsNTE1212MC
Module DC-DC 12VIN 1-OUT 12V 0.083A 1W 8-Pin SMD Tube
Murata Power SolutionsMTE1S1212MC
Module DC-DC 12VIN 1-OUT 12V 0.083A 1W 5-Pin SMD Tube
Recom PowerR0.5Z-1205
Module DC-DC 1-OUT 5V 0.1A 0.5W 6-Pin SMD Tube
説明
Isolated Surface Mount DC/DC Converter, Industrial & ITE, 1 W, 1 Output, Fixed, 9 V, 111 mA, Unregulated, Surface Mount DIP
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 1W, Hybrid
Isolated DC/DC Converters - SMD 1W 12-9V SINGLE 1KV DC/DC
DC/DC CONVERTER, 0.111A, 9V, 1W, SMD; DC / DC Converter Type:Isolated POL; DC / DC Converter Output Type:Fixed; Input Voltage DC Min:10.8V; Input Voltage DC Max:13.2V; No. of Outputs:1; Output Voltage Nom.:9V; Output Current Max:111mA; Output Power Max:1W; DC / DC Converter Mounting:Surface Mount; Depth:12.7mm; Width:11mm; Height:7.05mm; Input Voltage:12V; SVHC:No SVHC (20-Jun-2013)