Multicomp MCPD5022MT2R2
General Purpose Inductor, 2.2uH, 20%, 1 Element, SMD, 7360
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet6ページ15年前
element14
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2011-04-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
説明
INDUCTOR, 2.2UH, 16A, ±20%
INDUCTOR, UN-SHIELDED, 2.2UH, SMD; Inductance:2.2µH; RMS Current (Irms):16A; Inductor Construction:Unshielded; Saturation Current (Isat):-; Product Range:MCPD Series; DC Resistance Max:14mohm; Inductance Tolerance:± 20% RoHS Compliant: Yes
INDUCTOR, 2.2UH, 16A, ±20%; Product Rang; INDUCTOR, 2.2UH, 16A, ±20%; Product Range:MULTICOMP - SMD Power Inductors; Inductance:2.2µH; Inductance Tolerance:± 20%; DC Resistance Max:14mohm; DC Current Rating:16A; Inductor Case Style:5022; No. of Pins:2