MCC 1.5KE440A-TP
2.5A 5¦ÌA 602V 418V 376V 462V Unidirectional DO-201AE Tvs Rohs
Production
価格と在庫
DistributorSKUMinPkg
Arrow Electronics1.5KE440A-TP01200
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet4ページ18年前
代替部品
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
1
Polarity
Unidirectional
Unidirectional
Number of Unidirectional Channels
1
Number of Bidirectional Channels
Breakdown Voltage
440 V
440 V
440 V
Clamping Voltage
602 V
602 V
602 V
Peak Pulse Power
1.5 kW
1.5 kW
1.5 kW
Peak Pulse Current
2.5 A
2.5 A
2.5 A
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2002-04-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
関連部品
onsemi1V5KE440A
TVS DIODE 376VWM 602VC DO201AD / 602V Clamp 2.6A Ipp Tvs Diode Through Hole DO-201AD
Littelfuse1.5KE540A
1.5KE Series 486 V 1.5 kW Through Hole Uni-Directional TVS Diode - DO-201
onsemi1V5KE350A
FAIRCHILD SEMICONDUCTOR 1V5KE350A TVS Diode, Unidirectional, 300 V, 482 V, DO-201AE, 2 Pins
onsemi1V5KE400A
Diode TVS Single Uni-Dir 342V 1.5KW 2-Pin DO-201AE T/R
5¦ÌA 3.2A 482V 332V 300V 368V Unidirectional DO-201AE TVS ROHS
LittelfuseSMCJ440A
SMCJ Series 492 V 1.5 kW Surface Mount Uni-Directional TVS Diode - DO-214AB
説明
TVS Diode Single Uni-Dir 376V 1.5KW 2-Pin DO-201AE T/R
Trans Voltage Suppressor Diode, 1500W, 376V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-201AE