Mean Well XLC-40-H-BSN
LED Driver 40W CP 9-54V .6-1.4A 90-305Vac UL Class P IP67 NFC Dimming Strain Relief
Production
データシート & ドキュメント
Master Electronics
Datasheet11ページ1年前
TME
在庫履歴
3か月間の傾向:
-29.00%
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2024-03-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
説明
XLC-40-H-BSN MEAN WELL LED AC-DC 40 Watt Class 2 9~54V/1.4A with Dimming + More!
POWER SUPPLY, AC-DC, CONSTANT POWER/VOLTAGE LED DRIVER, 40W, H-TYPE, XLC-40 SERIE
AC-DC LED POWER SUPPLY MODULE, 1 Output, 40W, Hybrid
Power Supply; LED; NFC; 40W; 9-54V; 0,6-1,4A; 100-305VAC; 141-431VDC
LED DRIVER, CONSTANT POWER, 40W ROHS COMPLIANT: YES
40W Multiple-Stage Constant Power LED Driver 600mA to 1400mA Select by NFC UL8750 3-in-1 Dimming with Strain Relief
40W 1 110V(AC) 305V(AC) 147mm*40mm*32mm
LED-SPS 40W 9-54V 0,6-1,4A 0-10V NFC CP
9~54V600~1400mA, 60 Volts, 1.05 Amps, 40 Watts, Constant Power LED Driver, Class 2, Class II, NFC, 3 in 1 Dimming, Wire Strain-Relief Cap, 40 Watts