Mean Well HBG-160-60A
60Vdc 2.6A 60 Volt LED Power Supply IP65, Circular Shape, PFC Operates: CV or CC Mode
Production
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet9ページ2年前
Electro Sonic
Arrow.cn
Newark
Component Distributors Inc.
在庫履歴
3か月間の傾向:
-0.30%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
TraceParts
3Dダウンロード
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2013-01-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
関連部品
TDK-LambdaRWS100B-48
Switching Power Supplies AC-DC, 115-230VAC, Output 48V 2.1A, 100.8W
Power Supply; AC-DC; 24V@2.5A; 85-264V In; Enclosed; DIN Rail Mount; S8VK-C Series
AC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 120W, Hybrid
XP PowerVCS100US48
AC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 100W
XP PowerVCS100US12
XP PowerVCS100US24
AC/DC Enclosed Power Supply (PSU), ITE, 1 Outputs, 100 W, 24 VDC, 4.17 A
説明
POWER SUPPLY, AC-DC,60V,2.6A,100-305V IN, SEALED, STUD, LED DRIVER, HBG-160 SERIES
LED Power Supplies 156W 60V 2.6A IP65 CC adj by pot.
60V 2600mA 156W Enclosed Switching LED Driver Power Supply with PFC Function Current Adjustable by Internal Pot
Mean Well HBG-160-60A LED driver 156 W dimmable IP65 PFC function
Power supply; LED; 156W; 60V; 2.6A; 90-305VAC; 127-417VDC; IP65
160W Constant Current Mode LED Driver O/P +60V2.6A
AC/DC Power Supply Single-OUT 60V 2.6A 156W
160W Con Voltage + Con Current LEDDriver
RS APAC
LED Driver 156W 2.6A 36 ... 60V IP65
LED DRVR CC/CV AC/DC 36-60V 2.6A
LED Driver (CC, CV) 155W 1600-2600mA Linear (36-60Vdc) 90-305Vac PFC Non-Dimming (Internal Pot Adj (Io)) IP65 Round Metal Enclosure
Led Driv, Constant Current/Volt, 156W; Power Supply Applications:-; Output Power Max:156W; Output Voltage Max:60V; Output Current:2.6A; Led Driver Mode:Constant Current, Constant Voltage; Input Voltage Min:90V; Input Voltage Max:305Vrohs Compliant: Yes |Mean Well HBG-160-60A