Mean Well GSM40A09-P1J
9V 4450mA 40W Class 2 AC-DC Single Output Medical Power Supply with 2.1mm Plug
Production
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet5ページ3年前
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Jameco
Component Distributors Inc.
在庫履歴
3か月間の傾向:
+8.84%
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2021-09-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Triad MagneticsWSU090-3500
POWER SUPPLY, AC-DC,9V,3.5A,90-264V IN, ENCLOSED, WALL PLUG,32W, WSU090 SERIES
Triad MagneticsWSU090-3500-R
Triad MagneticsWSU075-4000
POWER SUPPLY, AC-DC,7.5V,4A,90-264V IN, ENCLOSED, WALL PLUG,30W, WSU075 SERIES
PhihongPSC15A-090
Power Supply, AC-DC,9V,1.67A,90-264V In, Wall Plug, Adapter,15W, PSC15A Series | Phihong PSC15A-090
POWER SUPPLY AC-DC WALL MOUNT FIXED PLUG US 18W 9V@2A 90-264V INPUT
XP POWER VEL05US090-UK-JA AC/DC Power Supply, Level VI, UK, 90 VAC, 264 VAC, 5 W, 9 V, 550 mA
説明
GSM40A09-P1J MEAN WELL AC-DC 9 Volt 4.45 Amp 40 Watt Power Supply +More!
AC-DC MEDICAL POWER SUPPLY, DESKTOP, 9V, 4.45A, 90-264V, GSM SERIES
AC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 40W, Hybrid
AC/DC Power Supply, External Plug In, 1 Output, 40 W, 9 V, 4.45 A, Tuning Fork 2.1mm x 5.5mm x 11mm
Desktop AC Adapters 40W 9V 4.45A Medical Power Supply
Outputs = 1 / Output Voltage V = 9 / Output Current A = 4.45 / Output Type = Fixed / Rated Power W = 40 / Input Voltage Min. V = 80 / Input Voltage Max. V = 264 / Input / Output Power Type = AC / DC / Input Connection Type = IEC 60320 C14 / Output Connection Type = 2.1 x 5.5 mm Barrel Plug / Polarity = + Centre / Cable Length m = 1 / Efficiency % = 86 / Ripple & Noise (V) mV = 100 / Operating Temperature Min. °C = -30 / Operating Temperature Max. °C = 60 / Length mm = 125 / Width mm = 50 / Height mm = 32