Mean Well GE12I09-P1J
AC to DC Power Supply Wall Adapter Transformer Single Output 9 Volt 1.33 Amp 12 Watt
データシート
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Master Electronics
Datasheet2ページ8年前
Future Electronics
Electro Sonic
Component Distributors Inc.
Jameco
在庫履歴
3か月間の傾向:
-3.85%
サプライチェーン
Introduction Date2009-04-01
LTB Date2024-07-31
関連部品
Triad MagneticsWSU090-1300
POWER SUPPLY, AC-DC,9V,1.3A,90-264V IN, ENCLOSED, WALL PLUG,12W, WSU090 SERIES
Triad MagneticsWSU090-1300-R
Triad MagneticsWDU9-1000
POWER SUPPLY, AC-DC, 9V,1A,120V IN, ENCLOSED, WALL PLUG, LINEAR, 9W, WDU9 SERIES
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 15W
XP POWER VEL05US090-UK-JA AC/DC Power Supply, Level VI, UK, 90 VAC, 264 VAC, 5 W, 9 V, 550 mA
AC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 5W, Hybrid
説明
AC/DC 12W 9V Level VI Single Output Wall Mount *AC PLUG SOLD SEPERATELY* see related products
POWER SUPPLY, AC-DC EXTERNAL WALL PLUG, 9V, 1.33A, 95-264V, 12W, GE SERIES
GE12 Series 12 W Single Output 9 V AC/DC European Type Interchangeable AC plug
9.0V@1.33A; 2.1*5.5*11/5F/C+/20AWG; Adaptor; AC/DC; External Power
AC/DC Power Supply, External Plug In, 1 Output, 12 W, 9 V, 1.33 A, Tuning Fork 2.1mm x 5.5mm x 11mm
9Vdc Wall Plug-In Adaptor Interchangeable AC Plugs (AC Plugs Sold Separately)
Adapter, Ac-Dc, 9V, 1.33A; Power Supply Applications:Ite; No. Of Outputs:1 Output; Output Power Max:12W; Output Voltage - Output 1:9V; Output Current - Output 1:1.33A; Output Voltage - Output 2:-; Output Current - Output 2:- Rohs Compliant: Yes |Mean Well GE12I09-P1J
Outputs = 1 / Output Voltage V = 9 / Output Current A = 1.33 / Output Type = Fixed / Rated Power W = 12 / Input Voltage Min. V = 90 / Input Voltage Max. V = 264 / Input Current mA = 400 / Input / Output Power Type = AC / DC / Input Connection Type = AU Plug / Input Connection Type = UK Type G (BS1363) Plug / Input Connection Type = US Plug / Input Connection Type = Euro Type C (CEE 7/16) Plug / Output Connection Type = 2.1 x 5.5 mm Barrel Plug / Cable Length m = 1 / Efficiency % = 84 / Ripple & Noise (V) mV = 100 / Operating Temperature Min. °C = -20 / Operating Temperature Max. °C = 85 / Length mm = 70.7 / Width mm = 40 / Height mm = 38.8