Mean Well CLG-150-12A
AC to DC LED Driver Enclosed Power Supply Single Output 12 Volt 11 Amp 132 Watt
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet5ページ6年前
element14 APAC
Mean Well
Electro Sonic
Component Distributors Inc.
在庫履歴
3か月間の傾向:
-67.82%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
TraceParts
3Dダウンロード
サプライチェーン
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
TDK-LambdaLS35-12
POWER SUPPLY, AC-DC,12V,3A,86-264V IN, ENCLOSED, PNL MNT, PFC, EMBEDDED,36W, LS SERIES
TDK-LambdaLS25-12
Power Supply; AC-DC; 12V; 2.1A; 86-264V In; Enclosed; Panel Mount; PFC; 25W; LS Series
AC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 25.5W, Hybrid
Switched-mode power supply [Omron] S8JXG05024CD Switched-mode power supply 4547648548694
説明
Mean Well CLG-150-12A Const. Voltage Power Supply with Const. Current Mode, Uout: 12V, Iout: 0-11.00A, 132W, PFC, IP65, RoHS
LED Driver (CC, CV) 130W 5.5-11A Linear (9-13Vdc) 90-295Vac PFC Non-Dimming (Internal Pot Adj (Vo & Io)) IP65 Metal Enclosure
The CLG-150-12A LED AC/DC Power Supply (150W) features 90~295 VAC input, 12V/11A Constant Voltage + Constant Current output, IP65 Metal Case, +More!
Led Driver, Ac-Dc, Cc, 12V, 132W; Power Supply Applications:-; Output Power Max:132W; Output Voltage Max:12V; Output Current:11A; Led Driver Mode:Constant Current; Input Voltage Min:90V; Input Voltage Max:265V; Depth:222.2Mm Rohs Compliant: Yes |Mean Well CLG-150-12A