Littelfuse SMA6L12A
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 12Vr 600W 30.2A 5% UniDirectional
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Farnell
Datasheet6ページ7年前
Datasheet6ページ10年前
element14 APAC
Future Electronics
Burklin Elektronik
在庫履歴
3か月間の傾向:
-38.85%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2011-11-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
BournsSMBJ12A
TVS Diode, Unidirectional, 12 V, 600 W, 13.3 Vbr-14.7 Vbr, 19.9 Vcl, DO-214AA
Diodes Inc.SMBJ12A-13-F
Protection Tvs Unidirectional Smb 600W 12.0V Rohs 3K Rohs Compliant: Yes
BournsSMBJ14A
Dio Tvs Vwm 14V 600W Unidir Smb Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SMBJ14A
BournsSMBJ13A
28A 600W 21.5V 14.4V Unidirectional 13V SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS
LittelfuseSMBJ14A
SMBJ Series 5 W 17.2 V Uni-Directional Surface Mount TVS Diode - SMB
LittelfuseP6SMB18A
P6SMB Series 15.3 V 600 W Surface Mount Uni-Directional TVS Diode - DO-214AA
説明
SMA6L Series 600 W 12 V Uni-Directional SMT Transient Voltage Suppressor Diode
TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSION DIODE Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 12V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-221AC
TVS DIODE, 12V, UNI, SMA; TVS Polarity:Unidirectional; Reverse Stand-Off Voltage Vrwm:12V; Breakdown Voltage Range:13.3V to 14.7V; Clamping Voltage Vc Max:19.9V; Peak Pulse Current Ippm:30.2A; No. of Pins:2; Power Dissipation Pd:600W; MSL:MSL 1 - Unlimited; SVHC:No SVHC (19-Dec-2012)