Laird MGV12076R8M-10
Surface Mount Power Inductor, MGV Series, 6.8 H, 20%, Shielded, 0.014 ohm, 11.5 A
データシート & ドキュメント
Sager Electronics
Datasheet10ページ6年前
Datasheet12ページ7年前
IHS
element14 APAC
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-07-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
関連部品
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz Iron 12A 0.014Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 6.8uH, 20%, 1 Element, Carbonyl Powder-Core, SMD, 5349
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz Iron 11A 0.0185Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz Metal 9A 0.014Ohm DCR 5150 Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz Ferrite 1.74A 46.8mOhm DCR Blister T/R
説明
Ind Power Shielded 6.8uH 20% 100KHz 11.5A T/R
General Purpose Inductor, 6.8uH, 20%, 1 Element, SMD, 5350
High Current Molded SMT Power Inductor
FIXED IND 6.8UH 11.5A 14MOHM SMD
THERMAL & POWER, INDUCTIVE COMPONENTSPWRIND, SMT, SHLD, LRATED
INDUCTOR, SHLD, 6.8UH, 11.5A, 20%
6.8 H SHIELDED MOLDED INDUCTO 11.5 A 14MOHM MAX NONSTANDARD
MGV Nonstandard 0.531Lx0.496W 13.50mmx12.60mm 6.8muH
Power Inductors - SMD 6.8uH +/-20%
PWRIND,SMT,SHLD,LRATED 13.5X12.6X6.2MM
INDUCTOR, 6.8UH, 11.5A, 20%, SHLD; Inductance: 6.8µH; RMS Current (Irms): 11.5A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 16.5A; Product Range: MGV Series; Power Inductor Case: 13.5mm x 12.6mm x 6.2mm; DC Re