Laird MGV1205100M-10
Surface Mount Power Inductor, MGV Series, 10 H, 20%, Shielded, 0.0255 ohm, 9 A
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Sager Electronics
Datasheet11ページ6年前
Datasheet12ページ7年前
IHS
Newark
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
関連部品
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 20Q-Factor Carbonyl Powder 9A 0.0255Ohm DCR Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Iron 9A 0.0255Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 7.8A 0.01488Ohm DCR T/R
Wurth Elektronik7447709100
Power Choke Shielded Wirewound 10uH 20% 1KHz Ferrite 7.1A 0.021Ohm DCR Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Metal 7.9A 0.02Ohm DCR 5150 Automotive Reel
説明
FIXED IND 10UH 9A 25.5 MOHM SMD
General Purpose Inductor, 10uH, 20%, 1 Element, SMD, 5350
Ind Power Shielded 10uH 20% 100KHz 9A T/R
High Current Molded SMT Power Inductor
THERMAL & POWER, INDUCTIVE COMPONENTSPWRIND, SMT, SHLD, IRATED
MGV Nonstandard 0.531Lx0.496W 13.50mmx12.60mm 10muH
Power Inductors - SMD 10uH +/-20%
PWRIND,SMT,SHLD,IRATED 13.5X12.6X5.0MM
INDUCTOR, 10UH, 9A, 20%, SHLD; Inductance: 10µH; RMS Current (Irms): 9A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 16A; Product Range: MGV Series; Power Inductor Case: 13.5mm x 12.6mm x 5mm; DC Resistance Max