Laird HI1806N910R-10
Ferrite Beads High Current Chip 91Ohm 100MHz 3A 30mOhm DCR 1806 T/R
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet1ページ7年前
Datasheet1ページ0年前
element14 APAC
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
DigiKey
在庫履歴
3か月間の傾向:
+38.62%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
EE Concierge
シンボルフットプリント
SnapEDA
3Dダウンロード
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-03-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
関連部品
Ferrite Beads Multi-Layer 70Ohm 25% 100MHz 3.5A 22mOhm DCR 0603 Paper T/R
Ferrite Beads Multi-Layer 120Ohm 25% 100MHz 3A 30mOhm DCR 0603 Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.0025uH, 4%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 470nH 20% 100KHz Ferrite 3.2A 30mOhm DCR 1515 T/R
TAIYO YUDENMAKK2016HR33M
Inductor Power Chip Wirewound 0.33uH 20% 2MHz Metal 3.5A 0.03Ohm DCR 0806 T/R
TAIYO YUDENNRS6045T4R5MMGK
Inductor Power Shielded Wirewound 4.5uH 20% 100KHz Ferrite 3.1A 0.039Ohm DCR 2424 T/R
説明
EMI FERRITE CHIP BEAD, 1806, 3000MA, 91 OHMS @100MHZ, DCR MAX 0.030OHM
Ferrite Bead, 1806 [4516 Metric], 91 ohm, 3 A, HI Series, 0.03 ohm
Chip Ferrite Beads / EMI Filters 91ohms 0.03ohms 3A
FERRITE, BEAD, 4516, 100MHZ, 91R; DC Resistance Max:0.03ohm; DC Current Rating:3A; Ferrite Case Style:1806 [4516 Metric]; Ferrite Mounting:SMD; Impedance @ 100MHz:91ohm; Impedance Tolerance:(Not Available); MSL:(Not Available); Series:HI