KYOCERA AVX SA101C222KAR
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0022uF, Through Hole Mount
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet4ページ4年前
Newark
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
サプライチェーン
Country of OriginEl Salvador, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.40
Introduction Date2000-06-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2025-01-01
LTD Date2025-06-01
関連部品
KYOCERA AVXSA051C222KAR
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 100V 2200pF X7R 10%
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0022uF, Through Hole Mount
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 50V 2200pF X7R 20%
KYOCERA AVXSA105C222KAA
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 0.0022uF, Through Hole Mount
説明
Cap Ceramic 0.0022uF 100V X7R 10% Axial 125°C T/R
CAPACITOR CERAMIC , AXIAL, 2200PF,100V, 10%, X7R
SA Series Ø 2.54 x 4.32 mm 2.2 nF 100V ±10% Tolerance X7R Axial Lead/SpinGuard®
Capacitance:2200pF; Voltage Rating:100V; Product Range:-; Capacitance Tolerance:± 10%; Automotive Qualification Standard:- RoHS Compliant: Yes