KYOCERA AVX 06035C152KAT2A
0603 1.5 nF 50 V ±10% Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet4ページ3年前
Upverter
Newark
Future Electronics
Amar Radio Corporation
在庫履歴
3か月間の傾向:
-1.24%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
SnapEDA
ダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
関連部品
Yageo GroupC0603C152K5RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 1500pF X7R 0603 10%
50V 1.5nF X7R ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL10B152KB8NNNC
0603 1.5 nF 100 V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Cap Ceramic 0.0015uF 100V X7R 10% Pad SMD 0603 125C Automotive T/R
説明
Cap Ceramic 0.0015uF 50V X7R 10% SMD 0603 125°C Paper T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0015uF, Surface Mount, 0603
0603 Chip Resistors X7R 1500PF 10% 50V Tape and Reel
Ceramic Capacitor 1500Pf, 50V, X7R, 10%, 0603; Capacitance:1500Pf; Voltage(Dc):50V; Capacitor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:-; Product Length:1.6Mm Rohs Compliant: Yes |Kyocera Avx 06035C152KAT2A.