KYOCERA AVX 04025C102JAT2A
0402 1 nF 50 V ±5 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet4ページ3年前
Upverter
element14 APAC
Newark
Farnell
在庫履歴
3か月間の傾向:
+25.45%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
関連部品
Yageo GroupC0402C102J5RACTU
SMD Comm X7R 0402 (1005Metric) Ceramic Capacitor 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm X7R ±5% 1000pF
50V 1nF X7R ±5% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL05B102JB5NNNC
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, X7R, +-15% TC, 1nF, Surface Mount, 0402 inch
Yageo GroupC0402C102K5RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 1000pF X7R 0402 10%
50V 1nF X7R ±10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
説明
Capacitor Ceramic 0.001uF 50V X7R 5% SMD 0402 125°C Paper T/R
CAPACITOR;CERAMIC;CAP 1000 PF;TOL 5%;VOL-RTG 50 VDC;SMT;0402;X7R;TAPE & REEL
0402 (1005Metric) ceramic capacitor 50V 1000pF ±5% X7R
Ceramic Capacitors; 04025C102JAT2A; AVX; 0402; 1 nF; 50 V; X7R
Capacitor, Ceramic;1000pF;Chip;Case 0402
RS APAC
Ceramic Capacitor 1000Pf, 50V, X7R, 5%, 0402, Full Reel; Capacitance:1000Pf; Voltage(Dc):50V; Capacitor Case/Package:0402 [1005 Metric]; Capacitance Tolerance:± 5%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:-; Qualification:- Rohs Compliant: Yes |Kyocera Avx 04025C102JAT2A.