KYOCERA AVX 04025A100DAT2A
0402 10 pF 50 V ±0.5 % Tolerance C0G/NP0 SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet20ページ24年前
Datasheet115ページ12年前
Farnell
HQonline
element14 APAC
TME
在庫履歴
3か月間の傾向:
-19.49%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
SnapEDA
ダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date1998-02-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
関連部品
Yageo GroupC0402C100J5GACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 10pF C0G 0402 5%
50V 10pF C0G ±5% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
50V 10pF NP0 ±5% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Yageo GroupCBR04C100J5GAC
KYOCERA AVX04025U100JAT2A
Cap Ceramic 10pF 50V C0G 5% Pad SMD 0402 125¡ãC Ultra Low ESR T/R
説明
0402 (1005Metric) ceramic capacitor 50V 10pF ±0.5pF C0G NP0
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, -/+30ppm/Cel TC, 0.00001uF, Surface Mount, 0402
Chip Capacitance (Mlcc) 0402 10pF ±0.5pF 50V C0G (NP0)
Ceramic Capacitors; 04025A100DAT2A; AVX; 10 pF; 0402; 50 V; 560 µm
Ceramic Capacitor 10nF, 50V, 0402, ±0.5 pF