KOA Speer WK73R2BTTD51R0F
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 51ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0612
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet2ページ2年前
Farnell
KOA Speer SCT
在庫履歴
3か月間の傾向:
+31.32%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Res Thick Film 0612 47 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Wide Terminal SMD Automotive T/R
説明
Wide 1206 (3216Metric) 0612 FIXED RESISTOR WK73R 0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm 0.75W 3/4W 51Ohm ±100ppm/C
Thick Film Resistors 51 Ohms 0.75W 1% Tol. 100 PPM
Res, 51R, 1%, 1W, 0612 Rohs Compliant: Yes |Koa WK73R2BTTD51R0F
wide terminal type flat chip resistors, 0612, RoHS
KOA Speer SCT
51¦¸ ¡À1% 750mW ¡À100ppm/¡æ 0612 1.6mm*3.2mm*700¦Ìm