KOA Speer RK73H1JTTD1102D
100mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±0.5% 11kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet2ページ2年前
Upverter
Farnell
Arrow Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-0.92%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
EE Concierge
シンボルフットプリント
サプライチェーン
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2003-09-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Yageo GroupRC0603DR-0710KL
Res Thick Film 0603 10K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERA-3AED113V
0603 THIN FILM CHIP RESISTOR / 0603 SMD RESISTOR, 0.5%, 25PPM, 11,000 OHM
Yageo GroupRT0603DRE0711KL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 11000ohm, 75V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0603
PanasonicERJ3RBD1002V
Res Thick Film 0603 10K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±50ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ3RBD1202V
Res Thick Film 0603 12K Ohm 0.5% 1/16W ±50ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRE0603DR-0710KL
RESISTOR, 10KOHM, 100mW, ±0.5%; Resistance:10kohm; Resistance Tolerance:± 0.5%; Power Rating:100mW; Voltage Rating:50V; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:0603 [1608 Metric] ;RoHS Compliant: Yes
説明
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 11000ohm, 75V, 0.5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR RK73H 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 11kOhm ±100ppm/C
Res, 11K, 0.5%, 0.1W, 0603 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73H1JTTD1102D