Knowles 1206Y5000103KXT
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 500V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.01uF, Surface Mount, 1206
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet6ページ11年前
RFMW
X-ON
Component Distributors Inc.
在庫履歴
3か月間の傾向:
-1.06%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
シンボル
3Dダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2009-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
630V 10nF X7R 卤10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
KYOCERA AVX1206CC103KAT1A
1206 FLEXITERM 10NF CERAMIC MULTILAYER CAP,630VDC,+125C, X7R DIELEC,+/-10% SMD
Yageo GroupC1206C103KCRACTU
1206 C 10NF CERAMIC MULTILAYER CAPACITOR, 500 VDC, +125DEGC, X7R DIELEC, +/-10%
説明
Cap Ceramic 0.01uF 500V X7R 10% Pad SMD 1206 FlexiCap 125C T/R
Ceramic 1206 Flexicap MLCC 500V 10nF
RS APAC
Syfer, MLCC, 1206, 500V, 10nF, ±10%, X7R (2R1), FlexiCap™ Polymer termination, Nickel barrier, Sn Plated Solder (RoHS compliant)