Yageo Group R75QD1470Z330J
Film Capacitor, Polypropylene, 1000V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.0047uF, Through Hole Mount
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet38ページ2年前
element14 APAC
Farnell
TME
在庫履歴
3か月間の傾向:
-0.98%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2012-07-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
関連部品
Yageo GroupR76QF14704030J
Cap Film 0.0047uF 1000V PP 5%( 13 X 4 X 9mm) Radial Wound 10mm 125C Automotive Ammo
Yageo GroupR73QI14704030J
Cap Film 0.0047uF 1000V PP 5%( 13 X 4 X 9mm) Radial Wound 10mm 125C Automotive Bulk
PanasonicECW-H12472JV
Film Capacitor, Polypropylene, 1250V, 5% +Tol, 5% -Tol, 4.7uF, Through Hole Mount
Film Capacitor, Polypropylene, 1500V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.0047uF, Through Hole Mount
説明
Radial Film Capacitor, 4.7nF, 400VAC, 1kVDC, 5%
Cap Film 0.0047uF 1000V PP 5%( 10 X 5 X 10.5mm) Radial Plastic Rectangular Can 7.5mm 0.1693 Ohm 105C Automotive Bulk
CAP FILM 4700PF 5% 1KVDC RADIAL
Radial R75 400V 4700pF ±5% 0.394Lx0.197W 10.00mmx5.00mm
4.7nF ¡À5% 7.5mm 1KV 400V 169.3m¦¸ 10mm*5mm*10.6mm