Yageo Group PHE840MZ7100MF11R06L2
Film Capacitor, Polypropylene, 760V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1uF, Through Hole Mount
NRND
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet1ページ1年前
Datasheet10ページ17年前
Datasheet10ページ17年前
Datasheet1ページ8年前
Datasheet2ページ17年前
IHS
Electro Sonic
JRH Electronics
Arrow Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
+5.47%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
TraceParts
3Dダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.20
Introduction Date2002-06-07
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 months ago)
関連部品
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1uF, Through Hole Mount
Capacitor; Polypropylene Film; Cap 1 uF; Tol 20%; Vol-Rtg 305 VAC; Radial; MKP X2
Film Capacitor, Polypropylene, 800V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR46KR410000M1K
Film Capacitor, Polypropylene, 560V, 10% +Tol, 10% -Tol, 1uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR46KN410000N2M
Film Capacitor, Polypropylene, 560V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1uF, Through Hole Mount
説明
1 µF FILM CAPACITOR 275V 760V POLYPROPYLENE (PP), METALLIZED RADIAL
Radial FILM CAPACITOR PHE840M 760V 1muF ±20% 1.240Lx0.413W 31.50mmx10.50mm
CAPACITOR;METALLIZED POLYPROPYLENE;CAP1.0UF;RADIAL;VOL-RTG 275/280VAC;LS 27.5
CAP FILM 1UF 20% 760VDC RADIAL / Cap Film Suppression X2 1uF 760VDC/275VAC PP 20% (31.5 X 10.5 X 20.5mm) Radial 27.5mm 105°C Tray