Yageo Group PHE840MB5470MB04R17
Radial FILM CAPACITOR PHE840M 275V 0.047muF ±20% 0.709Lx0.217W 18.00mmx5.50mm
NRND
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet1ページ3年前
Datasheet3ページ23年前
Farnell
Newark
element14 APAC
Master Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
+30.67%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
TraceParts
3Dダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2002-06-07
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 1 month ago)
関連部品
Film Capacitor, Polypropylene, 250V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.047uF, Through Hole Mount
Film Capacitor, Polypropylene, 250V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.047uF, Through Hole Mount
Yageo GroupPHE426HK5470JR05
Film Capacitor, Polypropylene, 250V, 5% +Tol, 5% -Tol, -200ppm/Cel TC, 0.047uF, 3916
Yageo GroupR76IF2470DQ30K
Yageo GroupR79IC2470Z340J
Cap Film 0.047uF 250V PP 5%( 7.2 X 4.5 X 9.5mm) Radial Plastic Rectangular Can 5mm 105C Bulk
説明
Fixed Capacitor, Polypropylene, 630V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.047uF, 7122
Cap Film 0.047uF 760V PP 20% (18 X 5.5 X 10.5mm) Radial 15mm 105°C Bulk
Avnet Japan
PHE840 47NF POLYPROPYLENE FILM CAPACITOR 275 V AC +/-20%
X2 capacitor Temperature range: -40 ... 100 °C Capacitance tolerance: ±20% Dielectric: Metallised Polypropylene Film IEC-climate category: 40/100/56 Packaging: Bulk Pitch: 15 mm Capacitance: 47 nF Leg length: 17 mm Rated voltage: 275 VAC ø d: 0.8 mm
CAPACITOR, 0.047UF 275V X2 PHE840; Capacitor Application:Safety / Suppression; Capacitor Dielectric Type:Polypropylene (PP); Capacitance:0.047µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:275V; Capacitor Case Style:Radial Leaded; Capacitor Mounting:Through Hole; Lead Spacing:15mm; Operating Temperature Range:-55°C to +105°C; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); External Depth:5.5mm; External Length / Height:10.5mm; External Width:18mm; Lead Diameter:0.8mm; No. of Pins:2; Package / Case:Radial; Termination Type:Radial Leaded