Yageo Group FLLDU040A225I0
EMI Filter Power Feed Through 1.1uF 40A 440VDC/250VAC Screw Stud Mount
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Master Electronics
Datasheet5ページ0年前
在庫履歴
3か月間の傾向:
-30.00%
サプライチェーン
Country of OriginMainland China, Taiwan
Introduction Date2025-02-25
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 month ago)
説明
POWER FEED THROUGH FILTER CAP 2X1 1 UF 250VAC / 440VDC 40 A
Power Line Filters 250V 40A W/ M32 METRIC NUT
AC Feed Through Capacitor, 250V, 50/60HzHz
LINE FILT 440VDC 250VAC 40A CHAS
Feed Through Filter, 1 Phase, 40A, 440V; Current Rating:40A; Voltage Rating:440Vdc; Filter Type:1 Phase; Filter Terminals:Stud; Inductance Min:-; Capacitance:1.1Μf; Leakage Current Max:-; Product Range:F.ll.du Series; Svhc:No Svhc Rohs Compliant: Yes |Kemet FLLDU040A225I0
Mains filter Dimensions L x W x H: 166 x 55 x 55 mm Temperature range: -40 ... 85 °C DIN installation: - IEC-climate category: 40/085/56 Termination type: M6 Rated voltage: 250 VAC