Yageo Group F426AK563J400C
Film Capacitor, Polypropylene, 400V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.056uF, Through Hole Mount
NRND
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet1ページ1年前
Datasheet1ページ2年前
Arrow Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
Restocked
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2021-01-18
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 10 months ago)
関連部品
Yageo GroupPHE426KA5560JR05
Film Capacitor, Polypropylene, 400V, 5% +Tol, 5% -Tol, -200ppm/Cel TC, 0.056uF, 5120
PanasonicECW-H8513JV
Film Capacitor, Polypropylene, 800V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.051uF, Through Hole Mount
Yageo GroupPHE426DJ5560JR05
Film Capacitor, Polypropylene, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, -200ppm/Cel TC, 0.056uF, 2818
Yageo GroupPHE450KA5560JR05
Film Capacitor, Polypropylene, 760V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.056uF, Through Hole Mount
AC and Pulse Metallized Polypropylene Film Capacitors MKP Radial Potted Type
説明
Cap Film 0.056uF 400V PP 5% (13 X 5 X 11mm) Radial 10mm 105°C Bulk
CAP FILM 0.056UF 5% 400VDC RAD
F426AK563J400C, YAGEO / KEMET ELECTRONICS
56Nf40 5%v |Kemet F426AK563J400C