Yageo Group C1206C222KCRACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 500V 2200pF X7R 1206 10%
データシート & ドキュメント
Farnell
Datasheet24ページ2年前
Datasheet5ページ15年前
Datasheet5ページ16年前
Datasheet9ページ17年前
Datasheet7ページ20年前
Datasheet3ページ18年前
Datasheet3ページ18年前
Datasheet7ページ20年前
Datasheet1ページ5年前
Datasheet22ページ7年前
Datasheet1ページ8年前
Datasheet4ページ2年前
Datasheet19ページ14年前
Datasheet4ページ0年前
IHS
element14 APAC
Master Electronics
TME
在庫履歴
3か月間の傾向:
-40.20%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
サプライチェーン
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2008-11-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
関連部品
1kV 2.2nF X7R ±10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
KYOCERA AVX1206AC222KAT1A
Cap Ceramic 0.0022uF 1000V X7R 10% Pad SMD 1206 125C T/R
Samsung Electro-MechanicsCL31B222KIFNNNE
Yageo GroupC1206X222KDRACTU
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 1000V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0022uF, 1206
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 1000V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0022uF, Surface Mount, 3216M/1206
説明
CAPACITOR SMD Multilayer Ceramic MLCC 1206 Case 2200pF ±10% 500Vdc X7R Dielectric -55°C~+125°C T/R
Avnet Japan
Ceramic Capacitor, Non-polarized, Multilayer, Ceramic, 500V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0022uF, Surface Mount, 1206
CAPACITOR;CERAMIC;CAP;2200PF;TOL 10%;SMT;VOL-RTG 500V;HIGH VOLTAGE;X7R
SMD MLC Capac. 2,2nF 500V 10% X7R 1206
1206 (3216Metric) SMD Comm X7R HV 500V 2200pF ±10% X7R