Yageo Group C0805C102J5RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 1000pF X7R 0805 5%
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet27ページ2年前
Datasheet4ページ0年前
Upverter
Farnell
Electro Sonic
Newark
在庫履歴
3か月間の傾向:
-2.68%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
EE Concierge
SnapEDA
3Dダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2016-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
関連部品
Samsung Electro-MechanicsCL21B102JBANNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 1000 pF, 50 V, ± 5%, X7R, 0805 [2012 Metric]
50V 1nF X7R ±5% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
100V 1nF X7R ±5% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL21B102JCANNNC
KYOCERA AVX08055C102JAT4A
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, X7R, 15% TC, 0.001uF, Surface Mount, 0805
KYOCERA AVX08052C102JAZ2A
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 200V, 5% +Tol, 5% -Tol, X7R, 15% TC, 0.001uF, Surface Mount, 0805
説明
Cap Ceramic 0.001uF 50V X7R 5% SMD 0805 125°C Paper T/R
Avnet Japan
CAPACITOR;CERAMIC;CAP;1000PF;TOL+5%;SMT;VOL-RTG 50V;X7R;TR
Chip Capacitance (Mlcc) 0805 1nF ±5% 50V X7R
CER 0805 CAP 50V 1000PF X7R 5% TR
CERAMIC CAPACITOR 1000PF, 50V, X7R, 5%, 0805, FULL REEL; Capacitance:1000pF; Voltage(DC):50V; Capacitor Case / Package:0805 [2012 Metric]; Capacitance Tolerance:± 5%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:C Series KEMET RoHS Compliant: Yes