Knowles QSCF500Q270G1GV001T
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 2% +Tol, 2% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 2.7e-05uF, Surface Mount, 0402
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet1ページ1年前
Newark
サプライチェーン
Country of OriginUSA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2022-02-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
説明
Capacitors High-Q MLC S-Series, 0402, Hi-Q NP0/C0G, 50V, 27pF±2%, Ni/Sn (RoHS), 7" Reel Paper Tape
RF Capacitor, 27PF, 50V, 0402;
CAPACITOR RF, 27PF, 50V, 2%, SMD, FULL REEL; Capacitance:27pF; Voltage Rating:50V; Product Range:S Series; Capacitance Tolerance:± 2%; Operating Temperature Max:125°C; Capacitor Case Style:0402 [1005 Metric]; Series Name:S RoHS Compliant: Yes